Warsztaty terenowe w Tucznie

W Tucznie odbywają się warsztaty terenowe dla słuchaczy studiów podyplomowych: Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Obiekt badawczy położony w Tucznie, to wyjątkowe miejsce. Jak podkreśla prof. Jan Szyszko, minister środowiska, od wielu lat prowadzone są tu badania naukowe z zakresu zasad zrównoważonego rozwoju, szczególnie w terenach niezurbanizowanych.

– Celem ich jest w jaki sposób użytkować zasoby przyrodnicze po to żeby służyły człowiekowi. Mówiąc inaczej jak chronić zasoby przyrodnicze poprzez działania gospodarcze po to żeby z tych zasobów można było korzystać. I tu studenci uczą się w jaki sposób postępować, co robić żeby te gatunki występowały, występowały w określonej liczebności i żeby one służyły człowiekowi – mówi prof. Jan Szyszko.

Od 18 sierpnia studenci studiów podyplomowych uczą się, w jaki sposób dokonywać ocen i wycen zasobów przyrodniczych oraz jaki jest wpływ gospodarczej działalności człowieka na stan środowiska przyrodniczego.

Dla wielu to znakomita okazja do pogłębienia swojej wiedzy.

– Wydawało mi się że wiem dużo, ale uczestnicząc w tych zajęciach, z takimi wspaniałymi nauczycielami jak choćby pan profesor Jan Szyszko. Uświadamiam sobie jeszcze bardziej jak skomplikowany twór dane mi jest dotykać. Mieć na niego wpływ jako człowiek, próbować go zmieniać, zmieniać w sposób mądry – zaznacza leśnik Zbigniew Nahajowski, student studiów podyplomowych Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie

Zajęcia odbywają się pod okiem specjalistów. Nad całością czuwa minister środowiska profesor Jan Szyszko. Warsztaty terenowe w Tucznie potrwają do 21 sierpnia.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl