Dzień Drzwi Otwartych w WSKSiM

Dziś w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dzień drzwi otwartych uczelni. Na miejscu młodzi dowiedzą się jak zostać dziennikarzem, politykiem, informatykiem i kulturoznawcą – nie zapominając przy tym o Bogu, prawdzie, dobru i pięknie.

Uroczystego otwarcia o godzinie 10.15 dokona rektor o. Zdzisław Klafka CSsR. Studenci opowiedzą o atrakcyjności takich kierunków jak dziennikarstwo, politologia, kulturoznawstwo i informatyka. Przedstawią także jak wygląda praca studia „Radia Sim”. Z kolei aktorzy teatru „Dobry Wieczór” zaprezentują fragmenty wystawionych sztuk oraz opowiedzą o działalności uczelni – mówi dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM w Toruniu.

– Będzie to okazja, żeby spotkać się z dziennikarzami, studentami naszej uczelni, którzy prowadzą programy w TV Trwam, m.in. program „Westerplatte Młodych”, czy wreszcie przyjrzeć się jak wygląda praca na kierunku informatyka. Zobaczyć roboty, które przygotowują studenci informatyki, czy programy i komputery na których mogą pracować. Bardzo ciekawa jest przestrzeń współpracy międzynarodowej naszej uczelni, czyli praktyki zagraniczne, staże, wymiana w ramach „Erasmusa” będą o tym opowiadać studenci, którzy właśnie w takiej wymianie zagranicznej uczestniczyli – informuje dr Dorota Żuchowska.

Dzień Drzwi Otwartych w WSKSiM adresowany jest przede wszystkim do tegorocznych maturzystów, którzy jeszcze nie zdecydowali o wyborze przyszłej uczelni.

Odbędzie się on w gmachu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej przy ulicy Starotoruńskiej 3. Dojazd do Portu Drzewnego, linią nr 18.

RIRM 

drukuj