WSKSiM: Trwa konferencja dot. europejskich systemów zabezpieczenia społecznego [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa konferencja nt. „Koordynacji Europejskich Systemów Zabezpieczenia Społecznego”. Spotkanie otworzyła prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska oraz rektor uczelni o. dr Zdzisław Klafka CSsR. Transmisję z konferencji prowadzi telewizja studencka Tilma.

Wśród prelegentów konferencji są wykładowcy WSKSiM: ks. prof. Paweł Bortkiewicz oraz prof. Andrzej Mielczarek oraz przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – m.in. prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

W swoim wystąpieniu prezes ZUS zwracała uwagę na wyzwania, jakie stanęły w XXI wieku na polu stosunków międzynarodowych.

– Jak chociażby Brexit; jak kwestie dotyczące nowego spojrzenia na dotychczasowy dorobek prawa unijnego w zakresie swobody przepływu – zwłaszcza osób, regulacja ochrony socjalnej osób, które korzystają z tego prawa; jak chociażby wyzwanie: jak układać w przyszłości te relacje z punktu widzenia Unii Europejskiej, ale także pozycji państw członkowskich. Wszystko to wymaga takiego dyskursu na poziomie uczelni, z udziałem przedstawicieli instytucji kompetentnych, które mają doświadczenie i wiedzę – podkreśliła prof. Gertruda Uścińska.

Po południu na konferencji głos zabiorą też inni specjaliści ZUS: Aneta Pochylska z Departamentu Rent Zagranicznych, Ewa Kosowska – dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Składek oraz Agnieszka Ślązak – wicedyrektor Departamentu Zasiłków.

Dzisiejsza konferencja wpisuje się w misję Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – podkreślał rektor uczelni, o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

– Współpracujemy i to właśnie wyszła inicjatywa ze strony pani prezes. (…) Założyciel uczelni (o dr Tadeusz Rydzyk CSsR – red.) miał właśnie to pragnienie, żeby w tej uczelni był edukowany, formowany człowiek w całości. A więc bierzemy pod uwagę nie tylko materialną stronę człowieka, ale postrzegamy go jako to dzieło Boże, które jest pełnią. Staramy się czynić wszystko, aby odkrywać tę pełnię, do której jesteśmy powołani – mówił rektor WSKSiM.

Transmisje z konferencji przeprowadza telewizja studencka Tilma. Można ją oglądać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl