Młodzi protestują przeciwko rządowi – pikieta przed KPRM

Dymisji premiera oraz powołania sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery taśmowej będą się domagać uczestnicy dzisiejszej pikiety młodych. Rozpoczęcie o godz. 16.00.

Odbędzie się ona przed Kancelarią Premiera w związku z aferą taśmową. Podobna demonstracja przejdzie także ulicami Krakowa.

Uważamy, że treść ujawnionych taśm i sposób, w jaki załatwia się najważniejsze sprawy w Polsce są niedopuszczalne w demokratycznym państwie prawa – zaznacza Adam Kondrakiewicz, prezes Stowarzyszenia KoLiber.

– Nasza pikieta ma na celu zarówno wyrażenie sprzeciwu wobec przekładania prywatnego interesu i wykorzystywania w tym celu instytucji publicznych nad interes państwowy, a także ten protest ma mieć formę edukacyjną. To pokazanie, jakie opłakane w skutkach może być tolerowanie sytuacji, kiedy władza postępuje tak, jak obecnie. Jako jeden z przykładów można by podać próbę nowelizacji ustawy o NBP, która pozwoli rządowi jeszcze łatwiej zadłużać wszystkich Polaków. Chcemy także wezwać obecne władze do dymisji – mówi Adam Kondrakiewicz.

Organizatorem manifestacji są organizacje zrzeszające młode osoby – Młodzi dla Polski, Studenci dla Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszenie KoLiber.

Podobna demonstracja odbędzie się również w Krakowie. Uczestnicy o godz. 19.00 zbiorą się przed Krzyżem Katyńskim i przejdą przed urząd wojewódzki. W ostatnich dniach we wszystkich miastach wojewódzkich pod hasłem ustąpienia rządu Donalda Tuska demonstrowała młodzież narodowa.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl