Politycy PO i PSL ponownie blokują warsztaty WSKSiM?

Dyrektorzy szkół powołując się na pismo byłej szefowej MEN z rządu PO–PSL nie chcą warsztatów medialnych Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Ostatnio z ich organizacji wycofały się szkoły z okręgu sieradzkiego, gdzie rządzą działacze PO i PSL. O sprawie poinformował poseł Piotr Polak.

Warsztaty dla młodzieży z cyklu Zrozumieć Media miały odbyć się 26 i 27 października, m.in. w Pabianicach. Dyrekcje placówek najpierw były przychylne spotkaniu, potem jednak odmówiły powołując się na list Joanny Kluzik Rostkowskiej, byłej szefowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, jeszcze z okresu rządu PO-PSL.

Polityk ostrzegała wówczas przed medialnymi warsztatami prowadzonymi przez dziennikarzy Radia Maryja, TV Trwam oraz wykładowców Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Według starostów, od których zależni są dyrektorzy, pismo nadal obowiązuje.

Poseł Piotr Polak, który pomagał w organizacji takich warsztatów chce wyjaśnienia sprawy.

– Niestety, po jakimś czasie przeproszono nas mówiąc, że nie może dojść do zorganizowania warsztatów na terenie tych placówek. Nie wszyscy chcieli mówić o co chodzi, ale domyślamy się. Organ prowadzący szkołę to są starostowie. W okręgu sieradzkim nie ma żadnego starosty z Prawa i Sprawiedliwości – są to starostowie związani z Polskim Stronnictwem Ludowym lub Platformą Obywatelską. Pewnie z tych powodów do tych warsztatów nie dojdzie. Niektórzy powołują się na list, który był wtedy rozesłany, że niby funkcjonuje on jeszcze w prawnym obiegu. Będziemy rozmawiać z panią minister Anną Zalewską, aby tę kwestię wyjaśnić. Nie może być takiej sytuacji, żeby powoływać się na „przepis”, który tak naprawdę nie istnieje – tłumaczył Piotr Polak.

Poseł dodał, że warsztaty odbędą się w późniejszym terminie. Zostaną zorganizowane w katolickich szkołach.

Warsztaty medialne WSKSiM Zrozumieć Media odbywają się na terenie całej Polski i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jednorazowo bierze w nich udział ok. 250–350 uczestników.

RIRM

drukuj