fot. pixabay.com

MEiN i AWF pomogą nauczycielom w powrocie do normalności

Nauczyciele mogą już wybierać terminy warsztatów w ramach programu „Aktywny powrót do szkoły”.

Celem inicjatywy jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po nauce zdalnej. Pierwsze zajęcia odbędą się na przełomie maja i czerwca br.

Nauczyciele, którzy chcą wziąć udział w szkoleniu powinni założyć konto na stronie projektu i wybrać dogodny termin warsztatów. Rejestracja potrwa do końca roku szkolnego.

– Do tej pory w ramach w ramach rejestracji wstępnej, którą prowadziliśmy, do programu zgłosiło się ponad 38 tys. nauczycieli. Teraz będą oni wybierać konkretny termin szkolenia. Ci nauczyciele, którzy do tej pory nie zgłosili się jeszcze na szkolenie, będą mogli to zrobić, ponieważ rekrutacja trwa do końca roku szkolnego. Na zajęciach nauczyciele pod okiem najlepszych specjalistów z Akademii Wychowania Fizycznego będą mogli poznać np. metody przeciwdziałania skutkom hipokinezji, czyli bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym skutkom pojawiającym się po przebyciu COVID-19. Te zajęcia będą obejmowały też aspekt psychologiczny, tak ważny w tej chwili, szczególnie po powrocie do szkoły po pandemii – mówiła rzecznik MEiN, Anna Ostrowska.

Program wspomagający uczniów po pandemii opracowało Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Akademią Wychowania Fizycznego.

Jest on podzielony na dwa etapy: pierwszy – „Aktywny powrót do szkoły” i drugi – „Sport klub”. Na realizację programu w tym roku przeznaczono 42 mln złotych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl