fot. pixabay.com

Młodzież szkół ponadpodstawowych wróciła do szkół

Po wielu miesiącach nauki zdalnej w poniedziałek do nauki stacjonarnej powrócili uczniowie klas 4-8 oraz młodzież szkół ponadpodstawowych. To kolejny krok w znoszeniu restrykcji i powrocie do normalności.

Sytuacja epidemiczna jest coraz lepsza. W poniedziałek wykryto 333 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Zmarło 7 osób. Rada Medyczna podjęła decyzję dotyczącą szczepień.

„Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Medycznej przy Premierze RP została przyjęta rekomendacja dot. szczepień 12 plus. Rada rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 osób od 12. do 15. roku życia preparatem Cominarty” – napisano na profilu na Twitterze prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu.

https://twitter.com/szczepimysie/status/1399294033806213125

Od piątku restauracje mogą znów serwować posiłki wewnątrz lokali. Otwarte są także m.in. teatry, kina, muzea, baseny i kluby fitness. Wszystko funkcjonuje jednak w określonym reżimie sanitarnym.

W poniedziałek, po wielu miesiącach nauki przed komputerem, znów w szkolnych ławkach zasiedli uczniowie klas 4-8 oraz młodzież ponadpodstawowa.

– Naprawdę wolę naukę w szkole. Tutaj lepiej się przyswaja wiedzę, jestem naprzeciw nauczyciela. Jest to na pewno prostsze – powiedziała jedna z uczennic.

Jak mówią same dzieci szczególnie cieszy normalna obecność drugiej osoby.

– Jesteśmy teraz razem, na każdej przerwie się w coś bawimy albo po prostu spędzamy razem czas – zaznaczyła uczennica.

Powrót dzieci do szkół to przeżycie nie tylko dla nich, ale także wyzwanie dla dorosłych. Dlatego niezwykle ważna jest wzajemna współpraca nauczycieli, wychowawców i rodziców.

– Teraz skupiamy się nie na trudnościach związanych z edukacją czy nadrabianiem zaległości szkolnych, a stricte na tym, żeby dzieci odbudowały relacje między sobą, żeby nie bały się powrotu, aby to było dla nich przyjemne, atrakcyjne i żeby czuły się tutaj dobrze – wskazała pedagog szkolny, Sabina Mioducka.

Choć dzieci za chwilę rozpoczną wakacje, to – jak powiedział Radosław Brzózka, pełnomocnik ministra edukacji i nauki ds. strategii edukacyjnych – każdy  dzień nauki stacjonarnej dla młodego pokolenia jest ogromną korzyścią.

– To też szansa na to, aby przez trzy tygodnie posunąć naprzód w drodze do mądrości poprzez kontakt z nauczycielem, który jest mistrzem; jest kimś, kto nawet niekoniecznie poprzez  czysto formalny wymiar edukacji, ale poprzez kontakt z młodym człowiekiem otwiera mu nowe perspektywy poznawania świata – zaznaczył Radosław Brzózka.

W szkole obowiązują określone zasady sanitarne: dystans, dezynfekcja, maseczki w przestrzeniach wspólnych oraz wietrzenie klas.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl