fot. pixabay.com

Szczecin: zlikwidowano dwa nielegalne salony gier

Dwa nielegalne salony gier w centrum Szczecina zlikwidowali funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS – poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. Zarekwirowano m.in. 11 komputerów i pięć automatów do gier.

„W ostatnich kilku dniach funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali dwa nielegalne salony gier hazardowych w Szczecinie. Oba nielegalne punkty znajdowały się w centrum miasta” – poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza.

Jak podała, w pierwszym lokalu zatrzymano 11 komputerów, 12 monitorów, telefon komórkowy i 150 zł gotówki, w drugim – pięć klasycznych automatów do gier („jednoręki bandyta”) i 86 zł gotówki. Komputery i automaty posłużą jako dowód w prowadzonych sprawach.

Przesłuchano graczy i osoby z obsługi w obu miejscach na okoliczność udziału i oferowania nielegalnych gier hazardowych.

Odpowiedzialność za nielegalną działalność hazardową związaną z urządzaniem gier na automatach ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Kary finansowe grożą też za udział w nielegalnych grach hazardowych – grzywna może wynosić od 11,2 tys. zł do 4,5 mln zł.

PAP

drukuj