Największy w Polsce Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina

W niedzielę o godz. 15:00 z Jasnych Błoni wyruszył 15 Marsz dla Życia pod hasłem: ,,Kocham cię życie”. Organizatorem wydarzenia jest szczecińska Fundacja Małych Stópek, Kuria Metropolitalna Szczecińsko – Kamieńska oraz Civitas Christiana oddział w Szczecinie. Według ustaleń policji, szczecińska manifestacja pro – life zgromadziła w tym roku kilkanaście tys. osób.

Młodzież przygotowała na tą okazję liczne transparenty i banery, które uczestnicy ponieśli podczas radosnego pochodu. Wolontariusze malowali też flagi, które licznie powiewały na szczecińskich ulicach, a dla najmłodszych przygotowano kolorowe wiatraczki.

Prowadzący pochód przybliżyli etapy rozwoju prenatalnego każdego człowieka od jego początku. Każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się m.in. co dzieję się już pierwszego dnia od poczęcia oraz w jaki sposób rozwija się dziecko w danym tygodniu ciąży. Liderzy grup przypomnieli również treść głównych dokumentów państwowych oraz dyrektyw unijnych, odnoszących się do ochrony ludzkiego życia.

Liczne informacje przeplatane były radosnymi okrzykami, w które zaangażowani byli wszyscy uczestnicy. Śpiewano utwory m.in. Arki Noego i zespołu SomGorsi, a także autorskie piosenki  o tematyce pro-life, napisane przez wolontariuszy i pracowników Fundacji Małych Stópek.

To wszystko sprawia, że szczecińska manifestacja jest od wielu lat radosnym, rodzinnym pochodem, w którym biorą udział ludzie w każdej kategorii wiekowej – począwszy od małych dzieci, dorastającej młodzieży i dojrzałych ludzi, a skończywszy na seniorach. To marsz dla każdego, bo uwzględniamy w nim wszystkich bez wyjątku – mówiła Ania, wieloletnia uczestniczka marszu

Warto przychodzić na taki manifest aby pokazać ludziom, że każde życie jest święte, bez wyjątku. Możemy się różnić poglądami, religią, charakterem, ale pewnych rzeczy nie da się zmienić i na pewno wśród nich jest wartość i godność każdego z nas  -akcentowała Karolina, jedna z prowadzących marsz

Uważam, że naród, w którym zabija się własnych obywateli szczególnie tych bezbronnych, to naród bez przyszłości. Warto przychodzi właśnie po to, by m.in. bronić najsłabszych – mówił Marek, uczestnik marszu

Uczestnicy szczecińskiego marszu podkreślali, że biorą w nim udział, aby zamanifestować piękno ludzkiego życia, które jest cudem. Zgodnie mówili, że na Marsz dla Życia warto przychodzić, przede wszystkim, by wyrazić swoje zdanie i być głosem stającym w obronie tych, którzy sami nie mogą o siebie zawalczyć. Tegoroczne hasło marszu  odnosiło się do miłości własnego życia, ale również do postawy szacunku i miłości względem drugiego człowieka.

To co wyróżnia nasz marsz od innych manifestacji i co jest tak wyjątkowe to to, że idą tam ludzie szczęśliwi – podkreślali uczestnicy wydarzenia.

Na zakończenie marszu w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła ks. abp Andrzej Dzięga sprawował Mszę św. dla wszystkich jego uczestników.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj