fot. pixabay

Indie przygotowują się do I Narodowego Marszu dla Życia

10 sierpnia br. w New Delhi odbędzie się Narodowy Marsz dla Życia. To pierwsza tego typu inicjatywa w historii Indii. Organizacje pro-life z całego kraju przygotowują na czas manifestacji stoiska i wystawy.

Narodowy Marsz dla Życia rozpocznie się przy Dżantar Mantar. Zgromadzeni przejdą centrum stolicy Indii 2,5-kilometrową trasą.

Paulina Melite, jedna z organizatorek, ma nadzieję, że tradycja dorocznego, ogólnonarodowego Marszu dla Życia „będzie trwała jeszcze przez wiele lat – aż do dnia, w którym hinduska ustawa o medycznym przerwaniu ciąży zostanie całkowicie uchylona, ​​podobnie jak precedensowy wyrok ws. Roe przeciwko Wade w USA”.

Każdego roku w Indiach zabija się ponad 15 milionów nienarodzonych dzieci. Zgodnie z pierwotną ustawą o medycznym „przerywaniu ciąży” z 1971 roku tzw. aborcja była legalna w Indiach w różnych okolicznościach do 20 tygodnia życia dziecka, ale w ubiegłym roku parlament wprowadził poprawkę, która przedłużyła ten okres do 24 tygodni.

Human Life International – Polska/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl