[TYLKO U NAS] Ks. abp Głódź: Z WSKSiM wychodzą profesjonaliści

Studenci tej uczelni są rozchwytywani przez posłów i poszczególne ośrodki medialne, ponieważ stąd wychodzą profesjonaliści – powiedział podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Tę uczelnie możemy uważać już za dorosłą – zaznaczył ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Studenci tej uczelni są rozchwytywani przez posłów i poszczególne ośrodki medialne, ponieważ stąd wychodzą profesjonaliści. Ta uczelnia ma prawo do obywatelstwa na terenie naszej ojczyzny z prostego powodu – studenci to są te kamienie przydrożne, często z wiejskich dróg, które zostają tu wyszlifowane na kamienie szlachetne i stają się swoistymi brylantami – wskazał metropolita gdański.

Oby rozwój tej uczelni trwał nadal – dodał.

Trzeba podkreślić, że fides et ratio, jeśli mają zastosowanie w tej uczelni, to muszą nadal pozostać. Jako metropolita gdański mam ogromną satysfakcje, że ta uczelnia znajduje się na terenie metropolii gdańskiej, do której należy diecezja toruńska – zaznaczył ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

O godz. 12.00 w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla, ordynariusza diecezji toruńskiej.

Transmisję poszczególnych punktów uroczystości można oglądać na antenie TV Trwam oraz przez internet [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl