fot. https://www.facebook.com/AKSiMTorun

Konferencja pt. „Forum dla wsi. Zjednoczeni rolnicy gwarantem bezpieczeństwa Europy” w  Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęła się konferencja pt. „Forum dla wsi. Zjednoczeni rolnicy gwarantem bezpieczeństwa Europy”. Transmisję z konferencji przeprowadza TV Trwam.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Obrady w auli Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otworzy o. dr Tadeusz Rydzyk, prof. AKSiM i rektor-założyciel uczelni. W sympozjum wezmą udział rolnicy z Polski, Holandii, Niemiec i Litwy. Będą dyskutować m.in. o wyzwaniach, przed którymi stoją obszary wiejskie.

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, Szczepan Wójcik, powiedział, że konferencja będzie też okazją do dyskusji na temat rozwiązań, które ochronią gospodarstwa przed upadkiem i dadzą możliwość dalszego rozwoju.

Konferencja będzie jednym z ważniejszych wydarzeń w rolnictwie w 2023 roku. Chcemy wymienić się doświadczeniami, a także chcemy rozmawiać, w jaki sposób rolnictwo chronić, rozwijać oraz w jakiś sposób sprawić, żeby było ono bezpieczne. Wydarzenie będzie okazją do tego, żebyśmy nawiązali nowe relacje, znajomości, kontakty, które przełożą się na to, że rolnictwo i obszary wiejskie w naszym kraju będą się rozwijać – wskazał Szczepan Wójcik.

Wydarzenie organizują Akademia Kultury Społecznej i Medialnej oraz Instytut Gospodarki Rolnej.

RIRM

drukuj