fot. PAP/Paweł Supernak

Polska chce współpracy z innymi krajami w zakresie produkcji broni

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że rozmawiał z prezydentem USA, Joe Bidenem, o rozpoczęciu wspólnej produkcji militarnej, na przykład produkcji amunicji. Państwa należące do NATO rozmawiają m.in. na temat zwiększenia produkcji pocisków na potrzeby artylerii. Jest to związane ze wsparciem walczącej Ukrainy. 

Rosyjska napaść na Ukrainę spowodowała, że kraje NATO zwiększyły nakłady na armię. Polska, która przekazuje sąsiadom sprzęt posowiecki, kupuje nowoczesne uzbrojenie. Zamówienia płyną m.in. do rodzimych producentów. Rząd podjął też działania na rzecz rozbudowy potencjału polskich fabryk produkujących sprzęt wojskowy.

Władze Polski są także zainteresowane współpracą z innymi krajami w zakresie produkcji broni. Temat został poruszony podczas spotkania przywódców Polski i Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Poinformował o tym prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

– Rozmawiałem z prezydentem Joe Bidenem na temat rozpoczęcia wspólnej produkcji militarnej, np. amunicji. Można powiedzieć, że rozmowa została rozpoczęta na tym najwyższym prezydenckim poziomie. Rozmowy na pewno będą kontynuowane – oznajmił Andrzej Duda.

Kraje NATO pomagają Ukrainie, dostarczając sprzęt wojskowy i amunicje. Ukraińscy żołnierze każdego dnia zużywają tysiące sztuk pocisków. Państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego, chcąc zachować ciągłość dostaw na Ukrainę, a także odpowiedni stan uzbrojenia w swoich magazynach, muszą zwiększyć produkcję.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl