W marcu debata nt. trudnej sytuacji na rynkach rolnych

Polsce udało się doprowadzić do zorganizowania dyskusji na temat trudnej sytuacji na rynku mleka i wieprzowiny. Dyskusja odbędzie się 14 marca na forum Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa.

Wniosek ministra Krzysztofa Jurgiela poparli ministrowie innych krajów wspólnoty. Do 25 lutego mają oni złożyć sugestie co do działań, jakie Komisja Europejska powinna podjąć na rynkach mleka i wieprzowiny.

Do Polski – w ramach przygotowania do debaty – przybędzie unijny komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan. Weźmie on udział w posiedzeniu sejmowej i senackiej komisji – mówi minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

Dziesiątego marca przybędzie na moje zaproszenie pan komisarz Hogan, ale przyjedzie też komisarz ds. zdrowia Vytenis Andriukaitis. Chcą na miejscu zobaczyć te sprawy, które opisywaliśmy. Mam nadzieję, że 15 marca Komisja przedstawi propozycje działań na rynku mleka i wieprzowiny w związku z tą trudną sytuacją. Myślę, iż jest szansa, że zostaną podjęte decyzje w jaki sposób te rynki ustabilizować. Taki jest wymóg, wynikający z traktatu z Lizbony- pokreślił minister Krzysztof Jurgiel.

Polsce udało się także nakłonić Komisję Europejską do udzielenia pomocy Ukrainie, która boryka się z problemem wirusa afrykańskiego pomoru świń.

W związku z tą kwestią do Polski przybędzie kolejny unijny komisarz, tym razem ds. zdrowia, który zapozna się z działaniami polskich władz w zakresie zapobiegania rozszerzania się wirusa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl