Caritas Polska prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców Aleppo

Caritas Polska zbiera pieniądze na rzecz mieszkańców syryjskiego Aleppo, gdzie w wyniku walk zbrojnych między siłami rządowymi a rebeliantami we wschodniej części miasta zostało uwięzionych około 2 miliony ludzi.

Zbiórka potrwa do końca września i w razie potrzeby zostanie przedłużona – poinformował dziś rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska.

Jak podał, Caritas Syria wspiera systematycznie 150 rodzin, które po bombardowaniach uciekły do bezpieczniejszych części Aleppo i mieszkają na ulicy. Zapewniono im wyżywienie i pomoc medyczną. Brakuje leków, wody i jedzenia, a temperatura sięga 40 stopni Celsjusza. Caritas Syria uruchomiła specjalny fundusz, który umożliwi dalszą pomoc – zakwaterowanie i realizację najpilniejszych potrzeb, m. in. zakup namiotów, koców, leków, wody i mleka dla niemowląt.

– Większość dzieci i starszych potrzebuje leczenia. To straszne patrzeć na ludzi, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed śmiercią. Najgorszy jest widok dzieci, które nie są niczemu winne. One nie zasłużyły na taki los – mówi Rana Krait, pracownik Caritas Syria w Aleppo, cytowana w komunikacie rzecznika.

Polska Caritas prowadzi zbiórkę SMS-ową na rzecz dotkniętych dramatem mieszkańców Aleppo. Aby wesprzeć działania Caritas Syria w Aleppo, można wysłać SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 z VAT) lub dokonać wpłat na konto Caritas Polska Bank 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem SYRIA.

Caritas Polska realizuje projekty pomocy w Syrii, Libanie, Jordanii, Iraku i w Palestynie. Działania pomocowe w Syrii polegają na finansowaniu szpitala w Damaszku oraz na organizowaniu paczek żywnościowych dla dzieci.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl