fot. PAP/Marcin Obara

B. Szydło: Polska jest i będzie w UE, opozycja niech nie histeryzuje

Polska jest i będzie w Unii Europejskiej. Chcemy Unii jednolitej, stabilnej, bezpiecznej. Opozycja niech nie histeryzuje, tylko niech wspiera rząd by tak było – napisała dziś na Twitterze premier Beata Szydło.

Politycy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego skrytykowali dziś wczorajsze wystąpienie premier Beaty Szydło w Sejmie. Według lidera PO Grzegorza Schetyny, wystąpienie premier było „fatalne, antyeuropejskie” i zaszkodzi polskiemu wizerunkowi w świecie. Z kolei prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że premier Beata Szydło „wylała w parlamencie swoją frustrację”.

Premier zabrała w środę głos w sejmowej debacie nad odwołaniem szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Podkreśliła m.in., że rząd nie zgadza się z „utopią niekontrolowanego otwarcia granic”.

Polska nie zgodzi się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej. Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. My chcemy pomagać ludziom, a nie elitom politycznym” – oświadczyła szefowa rządu.

Beata Szydło apelowała też do elit politycznych w Europie.

Mam odwagę zadać elitom politycznym pytanie w Europie: dokąd zmierzacie, dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci” – mówiła szefowa rządu.

PAP/RIRM

drukuj