Wicepremier Krymu został wpuszczony do Polski, mimo zakazu UE

Mimo zakazu, do Polski wjechał wicepremier Krymu Dmitryj Połonski. Rosyjskiego polityka przepuściła polska Straż Graniczna. Połonski ma zakaz wjazdu na terytorium UE, ponieważ brał udział w nielegalnym  zajęciu ukraińskiego półwyspu, tymczasem uczestniczy w Warszawie w posiedzeniu OBWE.

Wjazd na terytorium naszego kraju umożliwiła mu zmiana dokumentu tożsamości, a konkretnie przetłumaczenie nazwiska z języka rosyjskiego na polski. W efekcie system na naszych granicach przepuścił kontrowersyjnego polityka.

Bogdan Święczkowski, były szef ABW, podkreśla, że to kolejna sytuacja, w której została ośmieszona szefowa MSW Teresa Piotrowska, która wizytowała niedawno wschodnią granicę. Wówczas zapewniała o przygotowaniu Polski na falę imigrantów.

– Ośmiesza to – po pierwsze – nasze państwo, po drugie – pokazuje, jak wielkim zagrożeniem jest fala imigracji. Jeżeli osoba, która jest niepożądana na terytorium Polski, bez problemów wjeżdża na jej teren, to co dopiero różnego rodzaju fundamentaliści, czy też terroryści, którzy mogą się dostać na teren Rzeczpospolitej i rozpoczynać działalność niebezpieczną dla Polski, Europy i Świata – zauważa były szef ABW.    

Z medialnych informacji wynika, że system sprawdzania osób na granicach zostanie zastąpiony programem który dostarczą służby specjalne.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl