Dziś oficjalne powitanie żołnierzy NATO w Polsce

W Żaganiu odbędzie się dziś oficjalne powitanie żołnierzy amerykańskich, którzy będą stacjonować w naszym kraju. W uroczystościach wezmą udział premier Beata Szydło oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Transmisja od godziny 14.00 w TV Trwam.

To moment, o który rząd Prawa i Sprawiedliwości przy wsparciu prezydenta Andrzeja Dudy zabiegał od początku swojej kadencji. Stała obecność wojsk sojuszniczych na terenie naszego kraju ma przede wszystkie dać gwarancję bezpieczeństwa.

Historia pokazuje, że prewencja jest potrzebna – mówi historyk dr Robert Derewenda.

– Przybycie wojsk amerykańskich na Suwalszczyznę daje zabezpieczenie tych terenów, a przynajmniej podnosi bezpieczeństwo przed ewentualnymi zakusami Rosji na ten obszar – wskazuje Robert Derewenda.

– Blokujemy albo utrudniamy wszelkiego rodzaju działania poniżej progu wojny – jakie miały miejsce na Ukrainie – na terytorium naszego kraju – dodaje dr Radosław Tyślewicz z Akademii Marynarki wojennej w Gdyni.

Obecność wojsk amerykańskich to również szersze działania wywiadowcze.

– Jeżeli jest tutaj amerykański kontyngent, to Amerykanie sami muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo, więc rozwijają swój dodatkowy – poza informacjami od nas – system wsparcia, zabezpieczenia – wskazuje dr Radosław Tyślewicz.

Dzisiejsze uroczystości będą transmitowane na telebimach w piętnastu innych miastach w kraju, głównie wojewódzkich. Dodatkowo ministerstwo obrony narodowej zorganizuje wydarzenia pod hasłem „Bezpieczna Polska”. Będzie można zobaczyć z bliska uzbrojenie i sprzęt wojskowy oraz pokazy przygotowane przez żołnierzy, a także posłuchać koncertów.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl