„Bezpieczna Polska” – pikniki z żołnierzami w całej Polsce

W miastach wojewódzkich całej Polski przygotowano pikniki wojskowe dla mieszkańców z okazji oficjalnej uroczystości powitania żołnierzy amerykańskich. Odbędą się one pod hasłem: „Bezpieczna Polska”.

Występy artystyczne, pokazy sprzętu oraz oryginalna, wojskowa grochówka – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla uczestników.

Najważniejszym elementem pikników będzie jednak transmisja na żywo z Żagania, którą będzie można wspólnie obejrzeć na rozstawionych specjalnie telebimach.

W stolicy mieszkańcy zbiorą się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego – mówi wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

– Jest to moment historyczny, moment bardzo ważny, dlatego też sam osobiście będę brał w tym udział. Zapraszam razem z polską armią, Ministerstwem Obrony Narodowej do tego momentu, żeby razem z mieszkańcami Warszawy, ale i całego Mazowsza, świętować dzień, który jest dniem symbolicznym. O godz. 12.00 nastąpi uroczyste otwarcie tego miejsca. Wspólnie, razem z Ministerstwem Obrony Narodowej będziemy państwa witać. Między godz. 12.15 a 13.00 odbędzie się koncert reprezentacyjny Wojska Polskiego. Później będzie miał koncert Dariusza Malejonka. Między 14.00 a 15.00 nastąpi najważniejszy moment – transmisja na żywo z Żagania – informuje Zdzisław Sipiera.

Organizacją pikników w poszczególnych miastach zajmują się wojewodowie przy wsparciu resortu obrony oraz wojska. Z kolei w oficjalnym powitaniu żołnierzy USA w Żaganiu, udział wezmą przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

Patronat medialny nad piknikami ”Bezpieczna Polska” objęły Radio Maryja i TV Trwam.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl