fot. twitter.com/PTatrzanski

Ratownicy TOPR odnaleźli ciało poszukiwanego turysty

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli we wtorek po południu w Żlebie Kulczyńskiego w Koziej Dolince ciało poszukiwanego od poniedziałku 23-letniego turysty z Warszawy – poinformował ratownik dyżurny Piotr Konopka.

Ciało mężczyzny na pokładzie śmigłowca ratownicy przetransportowali do Zakopanego.

23-latek nie wrócił z górskiego szlaku na noc i zaniepokojona rodzina zawiadomiła ratowników o jego zaginięciu. Akcja poszukiwawcza trwała od poniedziałkowego popołudnia.

Mężczyzna pozostawił swój samochód na parkingu na Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się szlak w kierunku Morskiego Oka i wyruszył na samotną wyprawę.

Przez Żleb Kulczyńskiego, gdzie odnaleziono ciało turysty, wiedzie trudny szlak turystyczny uzbrojony w łańcuchy zabezpieczające.

Jak informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego, warunki do uprawiania turystyki w Tatrach się pogorszyły. Po słonecznym weekendzie w górach zaczął padać deszcz. W wyższych partiach Tatr, od ok. 1800-1900 m n.p.m. panują trudne, zimowe warunki – leży śnieg i występują oblodzenia. W Tatrach utrzymują się niskie temperatury.

PAP/RIRM

drukuj