fot. PAP/Piotr Nowak

Szef MON: Zachęcam wszystkich żołnierzy i wszystkich tych, którzy chcą pomóc, do oddawania krwi

Zachęcam wszystkich żołnierzy i wszystkich tych, którzy chcą pomóc, do oddawania krwi; jeżeli będzie taka potrzeba, to zebrana w ten sposób krew również może trafić do Ukraińców – oświadczył szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, inaugurując kolejną akcję honorowego krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”.

„W 2010 roku ś. p. prof. Lech Kaczyński, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowił Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Już od kilku lat każdego pierwszego marca inaugurujemy akcję honorowego krwiodawstwa. Zachęcam wszystkich żołnierzy i wszystkich tych, którzy chcą w ten sposób pomóc, do oddawania krwi” – powiedział Mariusz Błaszczak, inaugurując kolejną edycję akcji honorowego krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”.

Minister podkreślił, że „doskonale wiemy, co dzieje się za naszą wschodnią granicą i jeżeli będzie taka potrzeba, to zebrana w ten sposób krew również może trafić do Ukraińców, może trafić na Ukrainę, tak, żeby pomóc tym wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują”.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1498562506708733955

„Krew jest darem szczególnym, jest darem niezwykłym, jest darem którego zastąpić nie można w żaden inny sposób, stąd też jesteśmy gotowi żeby również tak pomagać” – dodał.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1498563337608646657

Mariusz Błaszczak podkreślił, że państwo polskie na co dzień pomaga Ukrainie.

„Formy pomocy są bardzo różne, począwszy od pomocy uchodźcom, poprzez pomoc humanitarną, również poprzez przekazywanie sprzętu” –  przypomniał.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1498562551642218498

Szef MON zwrócił uwagę, że ta pomoc jest koordynowana z NATO i Unią Europejską.

„Chcę to bardzo mocno podkreślić, że wspieramy Ukrainę, dlatego, że została zaatakowana bezprawnie, ze złamaniem podstaw, fundamentów prawa międzynarodowego przez Rosję. Potępiamy taką agresję” –  oświadczył Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1498562244610768898

Jak dodał, „dochodzą do nas informacje, że atakowane są osiedla cywilne”.

„A więc mamy do czynienia z wydarzeniem, które nie powinny mieć miejsca, które zasługują na potępienie” – powiedział minister.

PAP

drukuj