fot. twitter.com/PKPIntercityPDP

Bezpłatne przejazdy pociągami PKP Intercity dla obywateli Ukrainy

Szef resortu infrastruktury, Andrzej Adamczyk, poinformował, że przez najbliższe cztery tygodnie obywatele Ukrainy będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów pociągami PKP Intercity. Minister podkreślił, że kolejarze w trudnych sytuacjach pozostają zawsze na służbie i odpowiadają na prośby tych, którzy potrzebują pomocy.

https://twitter.com/PKPIntercityPDP/status/1497538046106996737

Minister Andrzej Adamczyk zwrócił się z apelem do wszystkich przewoźników kolejowych i organizatorów transportu publicznego w Polsce, aby dołączyli do inicjatywy darmowych przejazdów dla obywateli Ukrainy.

– Powinniśmy zanieść pomoc do wszystkich, którzy jej potrzebują. Pomóżmy im bezpiecznie poruszać się po terenie naszego kraju. Wiem, że obywatele Ukrainy, szczególnie dzisiaj, ufają polskim kolejom i chcą nimi jeździć. Stąd też apel kierowany do wszystkich organizatorów, przewoźników samorządowych i tych, którzy organizują przewozy kolejowe na terenie województw, prezydentów miast, burmistrzów organizujących transport samorządowy – pomóżmy uchodźcom wojennym z Ukrainy, tak jak czyni to PKP Intercity – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Jak sprecyzowało PKP, chodzi o przejazdy w drugiej klasie w pociągach klas TLK oraz IC z uwzględnieniem przesiadek. Podróż odbywa się na podstawie paszportu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.

Spółka poinformowała również, że połączenia między Polską a Ukrainą są realizowane zgodnie z rozkładem jazdy. Przewoźnik na bieżąco monitoruje sytuację i w razie potrzeby wzmacnia pociągi dodatkowymi wagonami.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl