fot. polskieradio.pl

J. Sellin o interwencjach po nawałnicach: państwo polskie zachowało się właściwie

Premier Beata Szydło osobiście odwiedzała tereny najbardziej poszkodowane nawałnicą; była też szybka reakcja służb podległych MSWiA oraz wojska – mówił dziś w radiowej Jedynce wiceminister kultury Jarosław Sellin. Dodał, że państwo polskie zachowało się właściwie.

Wiceminister Sellin odniósł się do doniesień medialnych o zbyt późnej reakcji rządu ws. skutków nawałnic, jakie przeszły nad Polską w nocy z piątku na sobotę.

– Pani premier osobiście odwiedzała tereny najbardziej poszkodowane nawałnicą. Była też szybka reakcja służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, zwłaszcza straży pożarnej – tysiące wręcz interwencji ze strony tych służb. I szybka także decyzja o konkretnej pomocy finansowej osobom najbardziej poszkodowanym. Także wojsko zostało uruchomione. Tutaj państwo polskie zachowało się właściwie – mówił Jarosław Sellin.

Premier Beata Szydło we wtorek odwiedziła w Pomorskiem miejsca dotknięte nawałnicą. Na konferencji prasowej w miejscowości Czyczkowy k. Brus w woj. pomorskim mówiła, że „musimy mieć świadomość, i mamy tę świadomość, że ta praca będzie trwała bardzo długo, ponieważ ogrom szkód jest bardzo wielki”.

Zapewniła, że służby będą działać do końca, aż wszystkie szkody zostaną usunięte. Dodała, że służby pracują od piątkowej nocy.

RIRM/PAP

drukuj