fot. twitter.com

M. Jarosińska-Jedynak: Rząd będzie wspierał rozwój nowatorskich przedsięwzięć

Rząd będzie wspierał rozwój nowatorskich przedsięwzięć środkami publicznymi, krajowymi i europejskimi – zadeklarowała w piątek w Przemyślu minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak uczestniczyła w panelu dyskusyjnym podczas Międzynarodowego Forum Współpracy Młodych Obszaru Karpat i Inicjatywy Trójmorza. Forum poświęcone było współpracy międzynarodowych instytucji badawczych i ośrodków akademickich na rzecz rozwoju regionalnego.

„Postęp nauki, badań i innowacji leży u podstaw polskiej polityki rozwoju regionalnego. Podejście to znalazło odzwierciedlenie w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” – mówiła minister.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak podkreślała, że fundusze unijne, a przede wszystkim program Inteligentny Rozwój, wspierają współpracę nauki i biznesu.

„Innowacyjność cieszy się zainteresowaniem instytutów naukowych i uczelni. Rozwijanie nowatorskich przedsięwzięć będzie nadal silnie wspierane przez rząd ze środków publicznych, krajowych i europejskich” – dodała.

Szefowa MFiPR wyraziła przekonanie, że silne zaangażowania Polski w relacje z krajami Inicjatywy Trójmorza oraz państwami regionu Karpat, pozwoli zbudować skuteczne partnerstwo w dziedzinie badań i innowacji.

„Nasze regiony wciąż muszą nadrabiać zaległości względem państw Europy Zachodniej w dziedzinie innowacji” – zaznaczyła.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak przypomniała o niektórych projektach, które przyczyniają się do zacieśnienia współpracy Trójmorza z państwami regionu Karpat. Zwróciła m.in. uwagę na projekt Poland Prize oraz działalność ośrodka Start-up Hub Poland, oferującego wsparcie dla start-upów, a także projekt International Research Agendas, wspierający prowadzenie wspólnych badań nad najbardziej przełomowymi obszarami nauki.

Międzynarodowe Forum Współpracy Młodych Obszaru Karpat i Inicjatywy Trójmorza w Przemyślu jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji „Europa Karpat”, która w sobotę i niedzielę odbędzie się w Krasiczynie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl