fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Min. M. Maląg: Rząd przeznaczył dotychczas ponad 1,5 mld zł na pomoc w utrzymaniu miejsc pracy

Ponad 1,5 miliarda złotych wypłacił dotąd rząd na pomoc w utrzymaniu miejsc pracy. To efekt funkcjonowania traczy antykryzysowej – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Tarcza antykryzysowa funkcjonuje od 1 kwietnia. Jej podstawowym celem jest utrzymanie miejsc pracy zagrożonych kryzysem wywołanym pandemią COVID-19. Jak dotąd na różne instrumenty wsparcia złożono w sumie ponad milion trzysta tysięcy wniosków – informuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

– Te wnioski to są konkretne osoby, konkretni przedsiębiorcy, którzy występują o wsparcie na miejsca pracy dla sowich pracowników – wskazuje Marlena Maląg.

Ruszyły także wypłaty pieniędzy dla przedsiębiorców.

– Do tej pory zostały wypłacone środki na ok. 1,5 mld zł na ochronę ok. 250 tys. miejsc pracy. Zostały również wypłacone mikropożyczki. Wniosków na takie mikropożyczki w powiatowych urzędach pracy zostało złożonych ponad 125 tys.; ponad 45 tys. tych pożyczek już jest zrealizowanych – podkreśla szefowa resortu rodziny.

Z kolei na postojowe samozatrudnionym oraz tym, którzy do wybuchu epidemii pracowali na „śmieciówkach”, ZUS wypłacił 180 milionów złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl