#100dniNaPlus – premier Beata Szydło podsumowuje pracę rządu

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o 05.30 odbyła się konferencja prasowa premier Beaty Szydło, podczas której szefowa rządu podsumowała 100 dni rządów swojego gabinetu.

Na specjalnie zwołanej konferencji szefowa rządu mówiła o spełnionych i realizowanych obietnicach. Podkreśliła także, że to obywatele zdecydowali, jaki program polityczny ma być realizowany i jaką mają wizję Polski. Zaznaczyła też, że prace nad każdą ustawą z „niebieskiej teczki” zostały już rozpoczęte.

Dziennikarze dopytywali między innymi o projekt ustawy obniżenia wieku emerytalnego.

– Projekt jest po pierwszym czytaniu w komisji. Chcemy, by harmonogram pracy był tak skoordynowany, by zaczął obowiązywać w przyszłym roku – oświadczyła premier.

Poruszono także kwestię górnictwa i zmian w Kompanii Węglowej.

– Sytuacja w górnictwie nie jest prosta, ale zdajemy sobie sprawę, że nie ma alternatywy jeśli chodzi o energetykę – innej niż węgiel. Musimy rozmawiać o reformach i zmianach, które trzeba wprowadzić, bo dzisiaj potrzebne są inwestycje, nowoczesne technologie węglowe – dodała Prezes Rady Ministrów.

Tuż po spotkaniu z dziennikarzami premier ruszyła w Polskę, by podsumować studniowy okres jej rządów. Oprócz wyjazdów premier Szydło zaplanowano konferencje ministrów, którzy podsumują działalność swoich resortów.

Beata Szydło spotkała się już z pracownikami piekarni państwa Jadwigi i Stanisława Piekarczyków w Kroczewie, gdzie poruszyła temat 15-procentowego podatku CIT dla przedsiębiorstw. Następnie odwiedziła strażaków z OSP Unieck, którym podziękowała za wykonywaną pracę i podkreśliła pozytywne aspekty programu 500+.

– Serdecznie dziękuję druhom strażakom, że zawsze są gotowi dbać o nasze bezpieczeństwo. Symbolizują to, co dla naszego rządu jest najważniejsze. Dlatego tak ważny był dla nas program 500+, by rodziny mogły decydować się na dzieci i wiedzieć, że mogą zadbać o ich bezpieczną przyszłość – mówiła premier.

O 10.00 szefowa rządu pojawiła się na głosowaniu w Sejmie, a następnie spotkała się z repatriantami w Domu Polonii, a także rodzinami wielodzietnymi w Józefowie. Odwiedzi także gospodarstwo rolne w gminie Szeków oraz seniorów w Makowie Mazowieckim. O 20.00 wróci do Warszawy i weźmie udział w debacie telewizyjnej, poruszającej temat stu dni rządu.

 

 

RIRM/wPolityce.pl/TV Trwam News

drukuj