fot. twitter.com/DanielObajtek

[TYLKO U NAS] D. Obajtek o przejęciu grupy Energa przez PKN Orlen: Grupa Energa będzie miała partnera, właściciela, który będzie bardzo mocno inwestował

Grupa Energa będzie miała partnera, właściciela, który będzie bardzo mocno inwestował. W naszej strategii są inwestycje w niskoemisyjne źródła wytwarzania, w zeroemisyjne źródło wytwarzania. Przecież również bardzo mocno jesteśmy zaawansowani, jeżeli chodzi o projektowanie i wszelkie inne uzgodnienia związane z budową farmy wiatrowej na Bałtyku, więc tak naprawdę grupa Energa będzie miała dodatkowego partnera, właściciela, który będzie wkładał w to swoje know-how – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w poniedziałkowym programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Spółka Orlen uzyskała pozwolenie od Skarbu Państwa na przejęcie grupy Energa.

– To ma duże znaczenie dla podmiotu, którym kieruję, jakim jest Orlen, ale to ma także bardzo duże znaczenie dla grupy Energa, ale też dla polskiej gospodarki. Skarb Państwa stawił się na wezwanie, więc następna przesłanka została spełniona. Lada chwila, uważam, przejmiemy grupę Energa. Nastąpi to jeszcze w kwietniu. Dla nas jest to bardzo ważne, ponieważ my jako Orlen nie tylko produkujemy paliwa, petrochemię, ale mamy swój pion energetyczny i my kupując energię, łączymy się komplementarnie, ponieważ jesteśmy jako Orlen czwartym producentem energii elektrycznej, więc dokładamy następny element – mówił gość TV Trwam.

To też jest ważne dla grupy Energa – wskazał Daniel Obajtek.

– Grupa Energa będzie miała partnera, właściciela, który będzie bardzo mocno inwestował. W naszej strategii są inwestycje w niskoemisyjne źródła wytwarzania, w zeroemisyjne źródło wytwarzania. Przecież również bardzo mocno jesteśmy zaawansowani, jeżeli chodzi o projektowanie i wszelkie inne uzgodnienia związane z budową farmy wiatrowej na Bałtyku, więc tak naprawdę grupa Energa będzie miała dodatkowego partnera, właściciela, który będzie wkładał w to swoje know-how, ma też silne zaplecze finansowe i w ten sposób grupa Energa będzie bardzo mocno i szybko się rozwijać. Mało tego – również my jako Orlen mamy swój portfel klientów, grupa Energa ma również swój portfel klientów, więc możemy bilansować pewne nasze usługi, szerzej iść z usługami do tych klientów – podkreślił prezes PKN Orlen.

Pozostaje pytanie o to, czy pracownicy grupy Energa mogą bać się o swoje miejsca pracy w związku z przejęciem przez Orlen.

– Orlen jest odpowiedzialną firmą, działa głównie na polskim rynku, ma kapitał narodowościowy i my bardzo mocno dbamy o to, by pracownicy nie tracili miejsc pracy. To jest dla nas bardzo ważne i my oczywiście będziemy realizować projekty optymalizacyjne. Dla nas jest bardzo ważne, żeby pracownicy pracowali, żeby nie tracili miejsc pracy. W czasie kryzysu, który jest, również Orlen pokazał, że nie zwalniamy ludzi, staramy się by dla wszystkich to zatrudnienie było takie, jakie jest. Również tu nie ma takich obaw – zapewnił gość „Polskiego punktu widzenia”.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl