Włochy: karabinierzy radzą, by na wakacje zabrać magnes

Włoscy karabinierzy radzą, aby na wakacje zabrać ze sobą nie tylko krem do opalania, ale także mały magnes. Dzięki niemu można uchronić się od wydawania reszty w sklepach podrobionymi monetami.

Włoska żandarmeria wystosowała taki apel po tym, jak w Neapolu zatrzymano gang wprowadzający do obiegu sfałszowane monety. Skonfiskowano wówczas dziewięćset fałszywych monet o nominale dwa euro. Miały one trafić do jednej z lodziarni, które otrzymaliby klienci wraz z wydaną resztą.

Skonfiskowano także podrobione banknoty o nominałach dziesięć, dwadzieścia oraz pięćdziesiąt euro. Aby nie dać się oszukać, wystarczy mały magnes – przekonują karabinierzy. Przyciąga on tylko oryginalne pieniądze, ponieważ fałszerze nie są w stanie odtworzyć magnetyzmu w podrobionych monetach. W mennicy bilon uzyskuje go dzięki specjalnej procedurze.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl