Rząd nie chce ujawnić, co zrobi z pieniędzmi za Lasy

Minister finansów nie chce ujawnić, gdzie trafi 800 mln złotych z tegorocznego haraczu, który Lasy Państwowe musiały zapłacić do budżetu państwa.

Bez odpowiedzi pozostaje także konkretne przeznaczenie zeszłorocznej puli środków.

Senator PiS-u Wojciech Skurkiewicz wystosował oświadczenie do premier Ewy Kopacz, w którym żąda wyjaśnień.

W Senacie o sprawę był pytany Minister Mateusz Szczurek. Powiedział, że nie da się wskazać, na jakie cele w ramach budżetu trafią pieniądze z Lasów Państwowych. „Tak jak wszystkie dochody, również te nie są znakowane” – podkreślił. Dlatego senator Wojciech Skurkiewicz tym razem zwrócił się o wyjaśnienia do premier Ewy Kopacz.

– Zwróciłem się do pani premier Ewy Kopacz z prośbą o to, żeby rząd precyzyjnie powiedział, na co środki finansowe z lasów, te 800 mln w roku 2014, zostały przekazane? Jakie drogi z tego tytułu zostały naprawione w naszym kraju? Które gminy z tego skorzystały? Proszę także panią premier, żeby wskazała, które drogi w naszym kraju zostały zniszczone przez transporty drewna wywożonego z lasu. Pytam również, jakie są plany co do tych środków finansowych w roku 2015? To jest niebagatelna kwota 800 mln zł. Pytam się, na co rząd na dokładnie przeznaczyć te środki finansowe? – pyta senator PiS-u Wojciech Skurkiewicz.    

Rząd PO-PSL przyjął nowelizację ustawy o lasach. W oparciu o nią Lasy Państwowe w latach 2014-15 mają przekazywać do budżetu państwa 800 mln zł rocznie.

Rząd zapewniał, że środki te zostaną przeznaczone na modernizację dróg, niszczonych przez transporty drewna, które jest wywożone z lasów.

Oświadczenie sen. Wojciecha Skurkiewicza [czytaj]

RIRM

drukuj