fot. Mateusz Marek / Nasz Dziennik

Dziś poznamy nazwiska nowych ministrów 

W poniedziałek wieczorem zostaną ogłoszone nazwiska nowych ministrów, a nazwisko nowego marszałka Sejmu w przyszłym tygodniu – poinformowała rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. 

W TVP Info rzeczniczka rządu potwierdziła, że na poniedziałkowy wieczór zaplanowane jest spotkanie premier Ewy Kopacz z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

Dodała, że „prawdopodobnie wieczorem” zostaną ogłoszone nazwiska nowych członków rządu, którzy zastąpią tych, którzy odejdą w związku z tzw. aferą podsłuchową.

Na razie poznamy nazwiska nowych ministrów, w przyszłym tygodniu nowego marszałka Sejmu – powiedziała Kidawa-Błońska.

W związku z ujawnieniem akt ze śledztwa w tzw. aferze podsłuchowej z funkcji w rządzie zrezygnowali w środę ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera odszedł Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych – Jacek Cichocki (pozostał szefem KPRM). Decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął Radosław Sikorski.

W poniedziałek o godz. 18 prezydent Bronisław Komorowski ma się spotkać z premier Ewą Kopacz, a następnie – o godz. 19 – z wicepremierem, szefem PSL Januszem Piechocińskim.

PAP/RIRM

drukuj