E. Witek: trwają rozmowy nt. nowego rządu

Najwcześniej w poniedziałek poznamy skład nowego rządu. Wcześniej tego dnia zbierze się komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości – poinformowała rzecznik partii Elżbieta Witek.

Pierwotnie planowano prezentację gabinetu Beaty Szydło na dziś. Opóźnienie wynika z wczorajszego spotkania kandydatki PiS-u na premiera z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy. Paweł Klimkin w Warszawie brał udział w Forum nt. globalnego bezpieczeństwa.

Rozmowa z Beatą Szydło odbyła się na prośbę strony ukraińskiej. Rzecznik PiS-u Elżbieta Witek mówi, że spotkanie było bardzo ważne.

– Na spotkaniu poruszono ważne wątki dotyczące wzajemnej współpracy, wsparcia dążeń Ukrainy do tego, żeby znaleźć się w UE, a także na temat trudnych stosunków w przeszłości między Polską a Ukrainą. Bardzo dobra rozmowa. Pani prezes Beata Szydło brała udział w tych rozmowach i to było to ważne wydarzenie, w którym musiała wziąć udział, w związku z tym poprzesuwały się także konsultacje. To naprawdę wszystko idzie zgodnie z planem. Nic złego się nie dzieje. Tworzenie rządu odbywa się w spokoju – podkreśliła Elżbieta Witek.

Oprócz rozmów z szefem ukraińskiego MSZ, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło wczoraj wzięła także udział w premierze nowego filmu o Jamesie Bondzie. Zaproszenie wystosowała brytyjska ambasada.

Dziś wznowiono konsultacje dotyczące składu nowego rządu, który konstruuje PiS – zwycięzca wyborów parlamentarnych. Dymisję starego rządu, premier Ewa Kopacz złoży w najbliższy czwartek na pierwszym posiedzeniu nowego Sejmu i Senatu.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj