fot. PAP/Marcin Obara

Premier M. Morawiecki przedstawił wstępny plan przekształcenia szpitali tymczasowych w ośrodki rehabilitacji pocovidowej

Premier Mateusz Morawiecki przebywał na terenie szpitala tymczasowego we Wrocławiu. Ogłosił, że po tym jak zwalczona zostanie kolejna fala zakażeń, szpitale tymczasowe mogą pełnić rolę ośrodków rehabilitacji pocovidowej.

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się we Wrocławiu do bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce.

– Staramy się być o krok przed tym, co może nas jeszcze zaskoczyć. Niestety w tak dramatycznych sytuacjach jak ta zawsze trzeba założyć najgorszy możliwy scenariusz. Razem z kadrą medyczną zdecydowaliśmy się na powiększenie bazy łóżek zarówno tutaj, jak i w wielu jednostkach medycznych na całym Dolnym Śląsku. […] Szpitale tymczasowe, które w pierwszej kolejności służyły przyjmowaniu pacjentów (ale w niewielkich ilościach pomiędzy drugą a trzecią falą), a potem stanowiły wielkie miejsce procesu szczepień, dziś wypełniają się kolejnymi dziesiątkami pacjentów. Te szpitale będą w przyszłości w zależności od decyzji wojewodów i kierownictwa medycznego pełnić jeszcze jedną funkcję. Jak wreszcie zwalczymy tę okropną trzecią falę, to wtedy część szpitali tymczasowych będziemy chcieli przekształcić w szpitale rehabilitacji pocovidowej – powiedział Mateusz Morawiecki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl