fot. PAP/Marcin Obara

Premier M. Morawiecki: Przed nami okres „100 dni solidarności”

Od przyszłej soboty placówki handlowe mogą działać w najwyższym reżimie sanitarnym; szkoły będą zamknięte do 23-24 grudnia, ferie mają być skumulowane, a placówki gastronomiczne, kulturalne oraz siłownie zamknięte do 27 grudnia – przekazał premier Mateusz Morawiecki podkreślając, że przed nami okres „100 dni solidarności”.

Szef rządu wraz z ministrami zdrowia i rozwoju zaprezentował długofalowy plan walki z pandemią. Premier zapowiedział, że przed nami „100 dni solidarności”. Na końcu tego okresu oczekujemy, że będzie dostępna szczepionka. „100 dni solidarności” to czas, w którym szczególnie trzeba zadbać o życie i zdrowia Polaków, ale także utrzymanie miejsc pracy. Stąd decyzja o otwarciu, w najwyższym rygorze sanitarnym, centrów handlowych.

Galerie handlowe zostaną otwarte w przyszłą sobotę – poinformował Mateusz Morawiecki.

Będą mogły działać w najwyższym rygorze sanitarnym. Spotykaliśmy się z handlowcami różnych branż, którzy obiecali nam, że w najwyższym reżimie sanitarnym będą dbali o to, by była odpowiednio mała liczba ludzi. Ma być podobnie jak w sklepach spożywczych, w drogeriach (one są cały czas otwarte), by można było utrzymać reżim sanitarny – dodał premier RP.

Szkoły, restauracje, siłownie i kina pozostaną zamknięte.

W tym roku ferie zimowe dla wszystkich województw odbędą się w tym samym czasie – od 4 do 17 stycznia. Rząd apeluje, aby okres Świąt Bożego Narodzenia oraz ferii spędzić w domu. Jest także apel, aby nie planować zimowych wyjazdów zagranicznych na narty oraz maksymalnie ograniczyć poruszanie się po kraju.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/PAP/TV Trwam News

drukuj