fot. PAP/Marcin Bielecki

Premier M. Morawiecki: Szczecin ze Świnoujściem staje się coraz bardziej hubem technologiczno-energetycznym Polski

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Szczecin ze Świnoujściem staje się coraz bardziej hubem technologiczno-energetycznym Polski. Szef rządu złożył dziś wizytę w Porcie Szczecin. Premier mówił o inwestycjach realizowanych i planowanych na Zachodnim Pomorzu.

Premier Mateusz Morawiecki w kontekście inwestycji na Zachodnim Pomorzu wymienił tu m.in. rozbudowę terminala LNG, realizację zachodniej obwodnicy Szczecina czy inwestycji w zespół portów Szczecin-Świnoujście.

Szef rządu przypomniał też podejście poprzednich władz (koalicji PO-PSL) do przemysłu stoczniowego.

– Trudno powiedzieć, na co było przeznaczone Zachodnie Pomorze w czasach naszych poprzedników. Na pewno nie chodziło o przemysł morski, portowy. (…) Pamiętacie, jak w Szczecinie broniliście linii technologicznych, żeby nie zostały pocięte i wywiezione. Tak się tutaj działo do 2015 roku. Odbudowa wielkiego potencjału nie jest zadaniem prostym. Nie jest to zadanie na jeden rok – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

W ocenie prezesa Rady Ministrów po pięciu latach rząd pokazał, że jest to możliwe. Mateusz Morawiecki powiedział, że kończą się prace nad pogłębieniem do 12,5 m głębokości toru wodnego ze Świnoujścia do Szczecina. W przyszłości powstanie głębokowodny port kontenerowy.

RIRM

drukuj