Premier Morawiecki będzie nadzorować obszar mieszkalnictwa

Premier Mateusz Morawiecki będzie nadzorować obszar mieszkalnictwa. Resort kultury będzie odpowiadał za architekturę przestrzeni publicznej – tak wynika z projektu noweli ustawy o działach administracji rządowej, który trafił do uzgodnień.

Przed rekonstrukcją rządu budownictwo znajdowało się w kompetencji ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. To na jego resorcie spoczywało uruchomienie sztandarowego programu Mieszkanie plus.

Jak czytamy w projekcie, teraz to premier ma wyznaczać cele i środki polityki mieszkaniowej państwa oraz nadzorować jej realizację. Ma to pozwolić na lepszą koordynację polityki państwa w tym zakresie.

Poseł Gabriela Masłowska, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji finansów, zauważa jednak, że mieszkalnictwo to bardzo szeroki obszar. W związku tym poseł obawia się, że będzie to bardzo trudne zadanie.

– To jest ogromny obszar problemów oraz różnych patologii. Obawiam się, że one będą dawały o sobie znać, kiedy przyjdzie nam się mierzyć z problemem mieszkalnictwa. Miejmy nadzieję, że decyzja jest przemyślana. Wszystko zależy od zespołu ludzi, podejścia i woli działania, a tego premierowi Morawieckiemu nie brakuje. Może to też wnieść nowe pozytywne elementy i jakiś dynamizm w tej dziedzinie – wskazuje Gabriela Masłowska.

Rząd Zjednoczonej Prawicy kładzie nacisk na budowę tanich mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności. W tym roku do lokali wprowadzą się pierwsi lokatorzy. Premier Mateusz Morawiecki chce teraz jeszcze przyspieszyć realizację programu.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl