fot. facebook.com/MorawieckiPL

Premier M. Morawiecki: Współpracę z Ł. Szumowski oceniam wzorowo; dziękuję za służbę dla kraju

Współpracę z Łukaszem Szumowski oceniam wzorowo; dziękuję za służbę dla kraju w tym trudnym czasie – tak premier Mateusz Morawiecki odniósł się do dymisji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1295710473602695170

We wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że podaje się do dymisji. Zapewniał, że o takim zamiarze informował wcześniej premiera oraz rząd, a dymisję przygotowywał od lutego, jednak nie doszło do niej ze względu na pandemię koronawirusa. Szumowski swoją decyzję motywował względami osobistymi i poinformował, że pozostaje w życiu publicznym jako poseł oraz zamierza wrócić do zawodu lekarza.

„Łukasz Szumowski w ciągu swojej ponad 2,5 letniej pracy na stanowisku ministra zdrowia dał się poznać nie tylko jako znakomity ekspert w dziedzinie medycyny, ale również jako sprawny manager i reformator. Jego praca zbiegła się z okresem pandemii koronawirusa – wyzwaniem, z jakimi nie mierzył się dotychczas żaden z ministrów w historii Polski po roku 1989. Osobiście bardzo wysoko cenię sobie kompetencje Łukasza Szumowskiego, a współpracę z nim oceniam wzorowo” – napisał szef rządu na Facebooku.

Łukasz Szumowski w ciągu swojej ponad 2,5 letniej pracy na stanowisku Ministra Zdrowia dał się poznać nie tylko jako…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 18 sierpnia 2020

„Gdyby nie jego poświęcenie, wiedza i nieprzespane noce, które wspólnie spędziliśmy nad planami walki z epidemią i tabelkami pełnymi różnych statystyk czy rekomendacji – Polska nie poradziłaby sobie z koronawirusem tak sprawnie. Ministrem się bywa, ale lekarzem jest się przez całe życie. Łukaszu – pomimo wielu obiektywnych trudności pozostałeś wierny przysiędze Hipokratesa, a Twoje trudne, ale potrzebne decyzje uratowały życie wielu Polakom. Dziękuję Ci za służbę dla kraju w tym trudnym czasie” – dodał premier.

PAP

drukuj