PAP/Mateusz Marek

Premier M. Morawiecki o tym, jak ustrzec się czwartej fali pandemii: Przezorny zawsze zaszczepiony

Co obywatele mogą zrobić, by ustrzec się przed czwartą falą pandemii? Parafrazując znane powiedzenie: przezorny zawsze zaszczepiony; w tej chwili mamy wystarczająco dużo szczepionek, by każdy w każdej chwili mógł się zaszczepić – podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu poinformował na briefingu prasowym, że podczas wtorkowego posiedzenia Sztabu dotyczącego sytuacji epidemicznej w Polsce specjaliści przedstawili najgorsze możliwe scenariusze na jesień.

„Są analizy, które pokazują nawet kilkanaście tysięcy zachorowań” – wskazał Mateusz Morawiecki.

„Dlatego zdecydowaliśmy się z ministrem zdrowia na utrzymanie części szpitali tymczasowych, na zmianę infrastruktury szpitalnej w ramach szpitali powiatowych, wojewódzkich i wszystkich, które mają inne organy założycielskie, w taki sposób, aby być przygotowanym na tę czwartą falę” – mówił premier.

„A co my, jako obywatele możemy zrobić w tym zakresie? Parafrazując znane powiedzenie: przezorny zawsze zaszczepiony” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zapewnił, że w tej chwili mamy wystarczająco dużo szczepionek, by „każdy w każdej chwili” mógł zostać zaszczepiony.

TV Trwam News/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl