fot. PAP/Paweł Supernak

Min. A. Adamczyk: W drugiej połowie maja ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych

Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych, która umożliwi przywracanie zamkniętych wcześniej połączeń autobusowych, powinna wejść w życie w drugiej połowie maja – powiedział dziś minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

„Po wejściu w życie ustawy, a mamy nadzieję, że stanie się to nie dalej jak w drugiej połowie maja, będą mogli (samorządowcy – PAP) już podpisywać umowy z przedsiębiorcami na reaktywację, dofinansowanie deficytowych linii autobusowych nie tylko tych, które zostaną uruchomione, ale także tych deficytowych, które już dzisiaj samorządy dofinansowują” – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Przywracanie zlikwidowanych wcześniej połączeń autobusowych to jeden z elementów nowej „piątki PiS”. Pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na konwencji partii przedstawili propozycje programowe, tzw. nową piątkę PiS, które obejmuje wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastkę” dla emerytów, obniżenie kosztów pracy oraz przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

PAP/RIRM

drukuj