M. Morawiecki: Rozmowa z Mosbacher o Nord Stream 2, obronności i kontaktach biznesowych

Rozmowa z ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher dotyczyła wielu tematów, m.in. szkodliwego dla Europy Środkowej gazociągu Nord Stream 2, obronności, a także kontaktów biznesowych między oboma krajami – powiedział w czwartek w Nowym Jorku premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki, który przebywa z wizytą w USA, był pytany w czwartek przez TVP Info o spotkanie z ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

„To była rozmowa na bardzo wiele tematów, bardzo pozytywna rozmowa. Pani ambasador jest konkretna, ma tutaj bardzo wiele do powiedzenia i wiele znajomości w Nowym Jorku czy Waszyngtonie” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Dodał, że podczas spotkania poruszono m.in. temat gazociągu Nord Stream 2 budowanego wspólnie przez Niemcy i Rosję. Premier podkreślił, że projekt ten zagraża suwerenności Ukrainy oraz „w ewidentny sposób jest szkodliwy dla Europy Centralnej”. Jak stwierdził premier, Amerykanie również to dostrzegają.

„Rozmawialiśmy także o sprawach wojskowych, czyli obecności żołnierzy amerykańskich (w Polsce – PAP). Podziękowałem pani ambasador za to, że jeszcze 3-4 lata temu było tylko 250-300 żołnierzy NATO, dziś jest to 4600 i ta liczba rośnie” – powiedział premier.

Ponadto – jak przekazał – poruszono kwestię kontaktów biznesowych między Polską a USA.

„Tutaj pani ambasador jest świetnie zorientowana i cieszę się, że chce przyciągać przedsiębiorców amerykańskich do Polski, ale też otwiera drzwi dla polskich przedsiębiorców, którzy chcą eksportować dobra i usługi na ziemię amerykańską” – dodał szef rządu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl