Premier: Jeśli będzie taka możliwość, wyrazimy zgodę na szczepienie przeciwko COVID-19 dla dzieci poniżej 12 lat

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jeżeli będzie taka możliwość, to dopuszczone zostanie szczepienie dzieci poniżej 12. roku życia.  Szef rządu mówił o tym przy okazji swojej wizyty w Kaliszu, gdzie promował rozwiązania Polskiego Ładu.

COVID-19 to wielka tragedia, a szczepienia to osiągnięcie medycyny, które już w przeszłości zmieniło nasze życie na lepsze  – stwierdził premier.

Mateusz Morawiecki mówił, że dzięki szczepieniom pozbyliśmy się już takich chorób jak np. ospa prawdziwa. Premier liczy, że szczepienia przeciw COVID-19 również przyniosą dobre rezultaty.

– Jeżeli będzie potwierdzanie przez wszystkie najważniejsze agencje lekowe, a w szczególności Europejską Agencję Lekową oraz polską, że można szczepić dzieci poniżej 12. roku życia, to dopuścimy taką możliwość. Jest to dobrowolne szczepienie po to, żeby przerwać łańcuch zakażeń i nie było czwartej fali – powiedział Mateusz Morawiecki.

Wczoraj premier brał udział w pikniku rodzinnym „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” w Kaliszu. Podczas wizyty szefa rządu protestowało kilkadziesiąt osób, krzyczących m.in. „ręce precz od naszych dzieci”. Policja odgrodziła manifestujących od premiera.

RIRM

drukuj