Premier: Jeśli będzie taka możliwość, wyrazimy zgodę na szczepienie przeciwko COVID-19 dla dzieci poniżej 12 lat

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jeżeli będzie taka możliwość, to dopuszczone zostanie szczepienie dzieci poniżej 12. roku życia.  Szef rządu mówił o tym przy okazji swojej wizyty w Kaliszu, gdzie promował rozwiązania Polskiego Ładu.

COVID-19 to wielka tragedia, a szczepienia to osiągnięcie medycyny, które już w przeszłości zmieniło nasze życie na lepsze  – stwierdził premier.

Mateusz Morawiecki mówił, że dzięki szczepieniom pozbyliśmy się już takich chorób jak np. ospa prawdziwa. Premier liczy, że szczepienia przeciw COVID-19 również przyniosą dobre rezultaty.

– Jeżeli będzie potwierdzanie przez wszystkie najważniejsze agencje lekowe, a w szczególności Europejską Agencję Lekową oraz polską, że można szczepić dzieci poniżej 12. roku życia, to dopuścimy taką możliwość. Jest to dobrowolne szczepienie po to, żeby przerwać łańcuch zakażeń i nie było czwartej fali – powiedział Mateusz Morawiecki.

Wczoraj premier brał udział w pikniku rodzinnym „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” w Kaliszu. Podczas wizyty szefa rządu protestowało kilkadziesiąt osób, krzyczących m.in. „ręce precz od naszych dzieci”. Policja odgrodziła manifestujących od premiera.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl