fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent Warszawy nie odwołał dzisiejszego posiedzenia Rady miasta mimo epidemii koronawirusa

Choć placówki oświatowe są zamknięte, a urzędy ograniczyły pracę do minimum, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie odwołał dzisiejszego posiedzenia rady miasta. Na stronie miejskiej możemy przeczytać jedynie rekomendację co do rezygnacji z bezpośredniego uczestnictwa.

Zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta stołecznego Warszawy na lata 2020-2050, zmiany w budżecie na rok 2020, skarga na rozstrzygnięcie nadzorcze, wynagrodzenia nauczycieli czy pozostawienie nadwyżki budżetowej zarządowi cmentarzy komunalnych w Warszawie – tymi sprawami na sesji rady miasta w Pałacu Kultury i Nauki zajmą się stołeczni radni. Pytanie, czy organizacja sesji rady miejskiej w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa jest w ogóle konieczna.

Mieszkańcy, którzy musieli zostać w domach, którzy ograniczają ryzyko rozwoju epidemii zastanawiają się, czy to posiedzenie jest konieczne, czy to nie jest zbyt duże ryzyko. Radnych jest 60, a do tego kilkudziesięciu urzędników, którzy wspierają działanie sesji – mówi radny Warszawy z Prawa i Sprawiedliwości Filip Frąckowiak.

Wytyczne rządu są jasne – zgromadzenia powyżej 50 osób nie powinny się odbywać. Sam prezydent miasta Rafał Trzaskowski na swoim koncie w mediach społecznościowych chwali się wideokonferencją z przedstawicielami dzielnic w czasie epidemii.

,,Zarządzanie w czasach wirusa. Audiokonferencja z zarządem miasta i burmistrzami dzielnic – rozmawiamy o tym, jak skutecznie zapewnić mieszkańcom warszawy sprawne realizowanie najważniejszych funkcji miasta w dobie koronawirusa” – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Zgoła inne podejście do sesji rady miejskiej może dziwić. Na stronie internetowej miasta pojawił się jedynie komunikat dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć w posiedzeniu.

,,W związku z koniecznością przeciwdziałania zakażeniom i zapobieganiu rozprzestrzenianiu się zakażenia wirusem SARS-CoV-2 rekomendujemy Państwu rezygnację z bezpośredniego uczestnictwa w sesji Rady miasta Warszawy oraz korzystanie z relacji on-line” – napisano w komunikacie.

Z relacji przedstawionej przez radnego Filipa Frąckowiaka z Prawa i Sprawiedliwości, dzisiejsze posiedzenie to przedkładanie politycznych interesów ponad zdrowie obywateli.

– Sesja się odbędzie ponieważ trzeba zaskarżyć w tym czasie jedną z decyzji wojewody. Czy jest to przedkładanie polityki ponad dobro społeczne, jakim jest ochrona przed wirusem? Wydaje się, ze tak, chociaż oczywiście każdy radny – w tym ja – stanie tam, by pełnić obowiązki, jeżeli zostanie ta sesja zwołana – zaznacza Filip Frąckowiak.

Radny zaapelował jednak do przewodniczącej Rady miasta Ewy Malinowskiej-Grupińskiej z Platformy obywatelskiej o odwołanie sesji rady miejskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl