fot. Adam Guz/KPRM

Premier spotkał się z przedstawicielami kół i klubów parlamentarnych w sprawie Narodowego Programu Szczepień

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w sprawie Narodowego Programu Szczepień. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele: PiS, KO, Lewicy, PSL oraz Konfederacji.

Szef KPRM, Michał Dworczyk, relacjonował po zakończeniu obrad, że wszyscy poza Konfederacją stawiają sobie ten sam cel, czyli sprawne zaszczepienie jak największej części populacji w naszym kraju.

Polityk wskazał, że w trakcie obrad wybrzmiał postulat, aby rząd rozpoczął rozmowy poza Unią Europejską o pozyskaniu szczepionek.

Pojawiła się propozycja posła Bartosza Arłukowicza dotycząca podawania szczepionek osobom leczonym onkologicznie.

Michał Dworczyk powtórzył, że w tym momencie proces szczepień w Polsce ogranicza niewystarczająca dostępność szczepionek.

– Można dzisiaj mówić, że gdyby to było mniej albo bardziej scentralizowanym procesem, gdyby zrobić trochę inaczej albo szybciej lub wolniej, to proces szczepień przebiegałby lepiej. Proszę Państwa, fakty są takie, że wykorzystujemy wszystkie szczepionki trafiające do Polski. Dzięki przygotowanemu systemowi możemy wykonywać wiele milionów szczepień miesięcznie. Dzisiaj niestety każdy punkt szczepień może otrzymać tylko 30 dawek na tydzień, bo mamy ograniczony dostęp do szczepionki – powiedział Michał Dworczyk.

Szef KPRM zaznaczył jednocześnie, że poza jak najszybszym zaszczepieniem jak największej liczby Polaków, wspólnych wniosków nie ma. Zaapelował przy tym o merytoryczną i poważną rozmowę.

RIRM/TV Trwam News

drukuj