fot. Tomasz Strąg

14. rocznica przybycia do Torunia Ikony Matki Bożej, przed którą przez 27 lat modlił się św. Jan Paweł II

W toruńskim sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbyły się dziś uroczystości z okazji 14. rocznicy przybycia do Torunia Ikony Matki Bożej, przed którą modlił się Papież Polak. W świątyni odprawiona została uroczysta Msza święta.

Ikonę podarował dyrektorowi Radia Maryja, ojcu dr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, w 2007 roku ks. Mirosław Drozdek SAC. Przed obrazem tym przez cały swój pontyfikat modlił się Ojciec Święty Jan Paweł II. Obecnie ikona znajduje się toruńskim sanktuarium.

Dzisiejsze uroczystości rocznicowe to ważne wydarzenie dla mieszkańców Torunia oraz rodziny Radia Maryja – powiedział kustosz świątyni o. Andrzej Laskosz CSsR.

– Trzeba wspominać księdza Mirosława Drozdka, który ten obraz otrzymał od Ojca Świętego. Papież ucałował, pobłogosławił i przekazał ks. Mirosławowi Drozdkowi, który widząc potem, że sam jest poważnie chory, przekazał obraz do Torunia. Miało to miejsce 14 lat temu. Obraz znajduje się w naszym kościele. Sanktuarium jest wybudowane z tej racji, że jest ikona Matki Bożej i Jan Paweł II. Niech to będzie wyjątkowy dzień dla Torunia. Ci, którzy będą się łączyć z nami przez internet w tym dniu, niech dziękują za to, że Maryja przybyła w ikonie do tego miasta, tutaj sobie obrała miejsce. Nasz kościół jest wyjątkowy dla całej rodziny Radia Maryja – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR.

Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, w którym znajduje się ikona, powstało jako wotum wdzięczności za dar Papieża Polaka.

Tuż obok toruńskiej świątyni powstaje Muzeum „Pamięć i Tożsamość” noszące imię Jana Pawła II.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl