PAP/Marcin Gadomski

Premier po spotkaniu z „S”: Najsilniejsze gospodarki oparte są na konsensusie i dialogu

Najsilniejsze gospodarki świata oparte są na konsensie i dialogu – powiedział we wtorek po spotkaniu z władzami „Solidarności” premier Mateusz Morawiecki. Zależy mi, by rząd wywiązał się ze zobowiązania budowy solidarnego i silnego państwa – dodał.

„Mieliśmy możliwość przedyskutowania wielu aspektów życia społecznego i życia gospodarczego.(…) Podkreśliłem podczas naszego spotkania, że bardzo zależy mi na tym, żeby wykonać to, do czego rząd Prawa i Sprawiedliwości się zobowiązał, czyli budowa silnego sprawnego, solidarnego, sprawiedliwego i spójnego państwa. Państwa, które będzie przyjazne dla ludzi, obywateli, pracowników, (…) w szczególności świata pracowniczego, reprezentowanego oczywiście m.in. przez związki zawodowe” – powiedział szef rządu.

Podkreślił, że „najsilniejsze gospodarki świata, to takie, które oparte są o konsensu, o dialog, np. gospodarka niemiecka, japońska, francuska czy słynące z tego gospodarki skandynawskie”.

Spotkanie odbyło się w siedzibie NSZZ „Solidarność” w Gdańsku; było zamknięte dla mediów. Uczestniczyli w nim także m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister edukacji narodowej Anna Zalewska i rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Związek żąda m.in. podwyżek płac w państwowej sferze budżetowej.

PAP/RIRM

https://www.youtube.com/watch?v=gxZZ2iSbZ1M

drukuj