fot. PAP/Grzegorz Momot

Szef rządu zapowiedział wsparcie dla mieszkańców Małopolski

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił mieszkańców małopolskich miejscowości, którzy ucierpieli po przejściu trąby powietrznej, że otrzymają wsparcie na odbudowę.

W czwartek po południu trąba powietrzna przeszła nad Librantową, niewielką miejscowością położoną k. Nowego Sącza. Żywioł zniszczył 58 budynków, z czego 16 domów ma całkowicie zerwane dachy.

Premier Mateusz Morawiecki udał się na miejsce tragedii w piątek po południu. Na briefingu podkreślił, że straty są potężne, zwłaszcza w Librantowej, Koniuszowej i Piątkowej. Szef rządu wskazał, że pomoc niezwłocznie trafi do poszkodowanych.

– Teraz odbywa się szacowanie strat. Z całą pewnością postaramy się pomóc, by nie tylko doraźna pomoc finansowa, która jest wypłacana, ale także pomoc na odbudowę budynków mieszkalnych w wysokości do 100 bądź 200 tys. zł – w zależności od oszacowanych strat – będzie mieszkańcom jak najszybciej udzielona – oświadczył szef rządu.

https://twitter.com/PremierRP/status/1408522233396465665

Premier na briefingu dziękował też mieszkańcom za pomoc, której wzajemnie sobie udzielili, a także służbom i ludziom dobrej woli.

RIRM

drukuj