fot. PAP/Darek Delmanowicz

M. Bajdak będzie pełnił obowiązki prezydenta Rzeszowa

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marka Bajdaka na pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa. Dwa tygodnie temu ze stanowiska ustąpił Tadeusz Ferenc. Tymczasem rywalizacja o to, kto obejmie urząd, toczy się już teraz wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

Tadeusz Ferenc był prezydentem Rzeszowa ponad osiemnaście lat. Dwa tygodnie temu ogłosił swoją rezygnację. Stolicę Podkarpacia czekają przedterminowe wybory. Do tego czasu stanowisko prezydenta Rzeszowa będzie pełnił Marek Bajdak, obecnie dyrektor wydziału nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

„Nominacja została przekazana wojewodzie Ewie Leniart i zostanie wręczona w czwartek w godzinach popołudniowych” – poinformował rzecznik rządu, Piotr Müller.

Tadeusz Ferenc na swojego następcę wskazał wiceministra sprawiedliwości, Marcina Warchoła. Polityk związany z Solidarną Polską zamierza wystartować jako kandydat niezależny. Prawo i Sprawiedliwość jest temu przeciwne i oczekuje od koalicjanta podporządkowania.

– W chwili gdy zdecydujemy, kto będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach, a w każdym razie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, to rozumiem, że zarówno Solidarna Polska, jak i Porozumienie, uznają tę decyzję. W koalicji nie może być tak, że w każdej sprawie koalicjanci będą akcentować swoje odrębne zdanie, także w takich sytuacjach, jak wybory – oświadczył na antenie Radia WNET szef klubu PiS, Ryszard Terlecki.

Jednocześnie zapowiedział, że partia wystawi własnego kandydata.

– Nie jest możliwe, żeby nasza partia nie wystawiła kandydata w tych wyborach – powiedział Ryszard Terlecki.

Własnego kandydata w wyborach na prezydenta Rzeszowa zamierza wystawić także Porozumienie Jarosława Gowina.

TV Trwam News

drukuj