fot. pixabay.com

Rozwój polskiego rolnictwa

Dominacja polskiego rolnictwa w Europie to nasz cel na najbliższą dekadę i jest to cel do zrealizowania – mówił premier Mateusz Morawiecki w Marianowie Brodowskim. Jednocześnie dodał, że rząd przeznaczy ogromne środki na podniesienie efektywności polskich gospodarstw.

Kupowanie polskiej żywności napędza całą gospodarkę – wskazywał szef rządu. Polska może się pochwalić osiągnięciami w zakresie rolnictwa.

– Przede wszystkim jesteśmy dumni z polskiego rolnictwa. W Polskim Ładzie mamy bardzo wiele nowych rozwiązań dla polskiego rolnika. Będziemy je prezentowali i wdrażali w najbliższym czasie. To jest to, czego konkretnie polski rolnik potrzebuje do normalnego gospodarowania. Będziemy także wdrażali nowe rozwiązania w zakresie ubezpieczeń działalności rolniczej – wyjaśnił Mateusz Morawiecki, premier RP.

Grzegorz Puda, minister rolnictwa, wskazał, że polscy konsumenci, również ci w miastach, coraz częściej kupują produkty polskiego pochodzenia.

– Żeby te produkty na półkach sklepowych mogły coraz częściej się pojawiać, musimy wspierać polskich rolników i rolnictwo. To również kwestia pewnej suwerenności narodowej. Otóż musimy walczyć o to, aby polskie rolnictwo  w świadomości Polaków było czymś, co jest niezmiernie ważne – powiedział min. Grzegorz Puda.

Dominacja polskiego rolnictwa w Europie to cel rządu Zjednoczonej Prawicy na najbliższą dekadę – wskazywał Mateusz Morawiecki.

– Nasz rząd, razem z ministrem rolnictwa, zrobi wszystko, żeby te wielkie pieniądze, które przeznaczamy z budżetu państwa polskiego i wynegocjowane z UE, przeznaczyć na podniesienie efektywności polskiego rolnictwa jeszcze bardziej, żeby ten podbój polskiego rolnika w całej Europie nie tylko trwał, ale żeby te nasze zdobycze były coraz większe – poinformował premier RP.

Bezpieczeństwo żywnościowe jest jednym z podstawowych celów polityki rządu.

TV Trwam News

drukuj