fot. PAP/Piotr Nowak

Kazimierz Górski został patronem stadionu PGE Narodowy w Warszawie

Kazimierz Górski, polski piłkarz i trener, oficjalnie został patronem stadionu PGE Narodowy w Warszawie. W uroczystości, podczas której nadano obiektowi imię legendarnego trenera, wziął w niedzielę udział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w przemówieniu podkreślił, że Kazimierz Górski był kimś więcej, niż tylko trenerem kadry narodowej. Był człowiekiem ogromnej skromności, a zarazem ogromnych ambicji – wskazał premier RP.

Mateusz Morawiecki stwierdził, że każdy, kto pamięta lata 70., doskonale wie, że Kazimierz Górski w bardzo trudnych latach dawał Polakom ogromną nadzieję na odzyskanie naszej wartości, również naszej wielkości, bo był wielkim polskim patriotą.

– To bardzo cenna idea i wspaniały pomysł, żeby nasz Stadion Narodowy nosił imię Kazimierza Górskiego. Tak jak „orły” Kazimierza Górskiego dawały nam nadzieję na piłkę nożną, tak jego spojrzenie na młodzież i jej kształcenie dawało nadzieję na lepszą przyszłość polskiego sportu i Polski. Nasz stadion główny, jakim jest PGE Narodowy, to twierdza polskich kibiców i polskiego patriotyzmu. Od 7 lat w tym miejscu polska drużyna nie przegrała meczu – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Uroczystości nadania imienia stadionowi PGE Narodowy były częścią niedzielnego „Święta Piłki Nożnej” na tym obiekcie. W sobotę (9.10) na tym stadionie biało-czerwoni pokonali San Marino 5:0 w eliminacjach Mistrzostw Świata. [czytaj więcej]

Przypomnijmy, Kazimierz Górski żył w latach 1921-2006. Był piłkarzem reprezentantem kraju, trenerem oraz działaczem piłkarskim. Doprowadził biało-czerwonych m.in. do triumfu na igrzyskach olimpijskich 1972 w Monachium.

UEFA uhonorowała Kazimierza Górskiego najwyższym możliwym odznaczeniem, czyli Rubinowym Orderem Zasługi.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl