fot. facebook.com

R. Fogiel: Jeśli PiS wygra wybory, premierem będzie Mateusz Morawiecki 

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory parlamentarne, to premierem będzie Mateusz Morawiecki – powiedział dziś w radiu RMF FM zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

Zapytany, czy to, iż po wyborach parlamentarnych szef PiS Jarosław Kaczyński przejdzie dwie operacje, przesądza, że w przypadku wygranej PiS premierem zostanie ponownie Morawiecki, Radosław Fogiel odparł, że nie łączyłby tych dwóch kwestii.

Fakt, że premierem ma być pan premier Mateusz Morawiecki jest jednak niezależny od operacji jednej lub drugiej” – dodał zastępca rzecznika PiS i zaznaczył, że PiS musi najpierw wygrać wybory.

Dopytywany, kto będzie premierem, jeśli PiS wygra wybory Radosław Fogiel odparł: „Mateusz Morawiecki”.

Prezes PiS tuż po wyborach przejdzie operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Ponadto – jak sam Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu” – będzie jeszcze konieczna jedna, podobna operacja w drugiej nodze.

Radosław Fogiel pytany w RMF FM o stan zdrowia prezesa PiS przyznał, że czekają go operacje.

Nie mówię tu o operacjach natury politycznej, tylko faktycznie ortopedycznych” – dodał zastępca rzecznika PiS.

Jednocześnie ocenił, że biorąc pod uwagę, iż to Jarosław Kaczyński najmocniej w sztabie „cisnął” na to, „żeby odwiedzić wszystkie 41 okręgów w ciągu mniej niż chyba 40 dni i te, które nam zostały do wyborów”, to „jest całkiem nieźle”.

Dopytywany, czy prezes PiS przejdzie dwie operacje Radosław Fogiel odparł, że z tego co wie, to tak – najpierw jednej, a potem drugiej nogi. Na pytanie, czy szef PiS stoi w kolejce po endoprotezy, czy będzie to „po znajomości”, zastępca rzecznika PiS powiedział: „Po znajomości raczej nie, wchodzi w grę prawdopodobnie również prywatna służba zdrowia”.

PAP/TV Trwam News

drukuj