[TYLKO U NAS] J. Kanthak: Działalność Z. Ziobry jest bardzo dobrze odbierana w społeczeństwie

To radość, że dalej jest poparcie nie tylko wśród parlamentarzystów, ale również w społeczeństwie. Prowadząc kampanię wyborczą, odczuwałem na własnej skórze, że działalność Zbigniewa Ziobry jest bardzo pozytywnie odbierana mówił w środowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” Jan Kanthak, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

Sejm odrzucił w środę wieczorem wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. O jego odwołanie postulat złożyła Platforma Obywatelska, a miało to związek z doniesieniami dotyczącymi tzw. afery hejtowania i dyskredytacji niektórych sędziów w Ministerstwie Sprawiedliwości. Za przyjęciem wniosku głosowało 174 posłów, 240 było sprzeciw, zaś 7 wstrzymało się od głosu.

To radość, że dalej jest poparcie nie tylko wśród parlamentarzystów, ale również w społeczeństwie. Prowadząc kampanię wyborczą, odczuwałem na własnej skórze, że działalność Ministerstwa Sprawiedliwości a w szczególności Zbigniewa Ziobry jest bardzo pozytywnie odbierana. Nie chwaląc się, wykonaliśmy kawał ciężkiej roboty przez ostatnie cztery lata i tak naprawdę po raz kolejny przyszło nam podziękować opozycji, że złożyła wotum nieufności, ponieważ jest to świetna okazja do tego, aby mówić to, co udało się do tej pory zrobić – podkreślił Jan Kanthak.

Główny powód złożenia wniosku przez PO dotyczył byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka i jego słynnej już w mediach społecznościowych korespondencji z kobietą o imieniu Emilia, która rzekomo prowadziła akcje dyskredytujące m.in. szefa sędziowskiego Stowarzyszenia „Lustitia” prof. Krystiana Markiewicza. Miało się to obywać za wiedzą wiceministra. W efekcie tych doniesień Piebiak podał się do dymisji.

Oczywiście to był bezzasadny wniosek, ponieważ sytuacja Łukasza Piebiaka z jednej strony nie jest do końca wyjaśniona (pojawiają się duże znaki zapytania), a z drugiej strony mamy do czynienia z odpowiedzialnością polityczną. Pojawiają się duże wątpliwości, dlatego że Zbigniew Ziobro rozmawiał z ministrem Piebiakiem, wysłuchał go i podjął taką decyzję odpowiedzialność polityczna została więc wyciągnięta. […] To już jest bardzo pokrętna logika opozycji, która uważa, że minister sprawiedliwości powinien wiedzieć, co dzieje się w telefonach jego współpracowników. Zresztą, politycy opozycji mają różne złudzenia dotyczące pozycji i roli Zbigniewa Ziobry w państwie – zauważył gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl